Keitas i duhet ende kohë për t’u adaptuar te Liverpooli

Keitas i duhet ende kohë për t’u adaptuar te Liverpooli

08 January 2019 10:45

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, ka pranuar se mesfushori Naby Keita ende nuk e ka treguar formën për të cilën është blerë për 65 milionë euro nga RB Leipzigu.

23-vjeçari që iu bashkua Liverpoolit para fillimit të këtij edicioni, ka 18 paraqitje në të gjitha garat.

Por ai nuk është aktivizuar fare në tri ndeshjet e fundit kampionale të Liverpoolit, përfshirë këtu edhe në ndeshjen humbur nga Manchester City (2:1). Keita e nisi edicionin në mënyrë premtuese, por disa lëndime e ndalën.

Klopp e ka parasysh këtë dhe është i gatshëm t'i japë kohën e nevojshme atij për t'u adaptuar te Liverpooli... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme