Atletico mendon ta shesë Lemarin

Atletico mendon ta shesë Lemarin

07 January 2019 13:45

Futbollisti francez ende nuk ka arritur të adaptohet në skuadrën madrilene.

Thomas Lemar ka hapur një debat të madh në Spanjë, nëse shifra që është paguar për të ka qenë e mbivlerësuar.

Francezi që u ble jo pak por 70 milionë euro nga Monaco në verën e kaluar nuk po bind në fushë duke shfaqur edhe dyshime për trajnerin Diego Simeone.

Edhe në ndeshjen e fundit me Sevillan, lojtari u zëvendësua në minutë e 60-të pa lënë gjurmë në fushë dhe mësohet se drejtuesit po mendojnë edhe ta shesin.

Tek Atletico presin një sinjal nga lojtari për pjesën e mbetur të sezonit dhe nëse situata nuk ndryshon shitja e tij duket e pashmangshme teksa ka ekipe të Premier Liga që e pëlqejnë lojtarin francez.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme