Sport

Dortmundi pëson humbjen e parë të sezonit

Dortmundi pëson humbjen e parë të sezonit

Fortuna Dusseldorfi që po lufton për mbijetesë është përkujdesur në njërën prej befasive të këtij sezoni duke ia shkaktuar Borussia Dortmundit humbjen e parë në Bundesliga.

Për fitoren që e largon Fortunën nga zona e rrezikut janë përkujdesur Lukebakio dhe Zimmer që realizuan golat e fitores ndërsa për golin e nderit për Dortmundin u përkujdes Paco Alcacer.