Xhudistët e Kosovës vazhdojnë rrugëtimin drejt Olimpiadës

Xhudistët e Kosovës vazhdojnë rrugëtimin drejt Olimpiadës

15 December 2018 13:03

Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Akil Gjakova kanë vazhduar rrugëtimin drejt Lojërave Olimpike 2020 me suksesin që kanë arritur sot në World Judo Masters që po mbahen në Guangzhou të Kinës.

Kosovarët janë në mesin e 16 xhudistëve më të mirë në botë me Krasniqin që sot fitoi Medaljen e Artë dhe i ka shtuar edhe 1800 pikë olimpike.

Nora Gjakova që siguroi Medaljen e Argjendtë ka 1260 pikë olimpike, ndërsa Akil Gjakova shtoi edhe 468 pikë të tjera.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme