Sport

Dardanët mes luanëve anglezë dhe shqiponjave kuqezi

Dardanët mes luanëve anglezë dhe shqiponjave kuqezi

Një fushatë tjetër emocionuese pritet të ketë Përfaqësuesja U-21 e Kosovës në futboll. Grupi në të cilin do të garojnë Shpresat e Kosovës vlerësohet të jetë parakusht për ndeshje të tjera të mëdha, me numër të madh tifozësh dhe me jehonë, raporton Koha Ditore.

Shorti i kualifikimeve për Evropianin e vitit 2021 është tërhequr të martën në Nyon të Zvicrës, ndërsa Kosova u caktua të garojë në Grupin 3. Në këtë grup janë edhe Anglia, Austria, Turqia, Shqipëria e Andorra. Kosova në short u përfshi nga vazoja e katërt, pra në letër i ka tre kundërshtarë më të fortë, Anglinë, Austrinë e Turqinë.