PSG rivalizon Realin për Hazardin

PSG rivalizon Realin për Hazardin

09 December 2018 16:26

Paris Saint-Germaini raportohet se po planifikon ta rivalizojë Real Madridin për transferimin e anësorit të Chelseat, Eden Hazard.

Hazardi është përmendur gjatë se është afër kalimit te Reali, pasi edhe ka pranuar se ëndërron të kalojë te gjiganti spanjoll dhe ka refuzuar të zotohet se do të qëndrojë për shumë gjatë te Chelsea.

“Blutë” janë në bisedime me belgun për një marrëveshje të re dhe mendohet se do t’i ofrojnë 300 mijë funte për javë për ta mbajtur në klub.

Gjithsesi, “The Mirror” raporton se PSG-ja tani ka hyrë në garë për Hazardin dhe synon ta transferojë verën e ardhshme.

Kontrata e Hazardit te Chelsea skadon më 2020.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme