Mësohen edhe katër çerekfinalistët e tjerë të Kupës së Kosovës në futboll Foto: Koha

Mësohen edhe katër çerekfinalistët e tjerë të Kupës së Kosovës në futboll

09 dhjetor 2018 15:19

Në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll sot janë zhvilluar edhe katër ndeshje, me ç’rast edhe janë mësuar çerekfinalistët.

Biletën për në çerekfinale e kanë prerë Ferononikeli, Ballkani, Trepça ’89, e Kika, transmeton Koha.net.

Feronikeli e mposhti me rezultat bindës Dukagjinin, 4 me 0. Kurse Ballkani shënoi fitore prej 3-0 ndaj Gjilanit në Therandë.

Dy ndeshje shkuan në vazhdime Trepça ’89 – Flamurtari, e Kika – Istogu, me këtë të fundit që u vendos në penalti.

Në “Riza Lushta” të Mitrovicës, klubi mitrovicas u kualifikuar në çerekfinale duke fituar në vazhdime me rezultat prej 3-0, pasi koha e rregullt kishte përfunduar 0-0.

Diëara, Hyshemiri dhe Pira ishin ata që i siguruan kualifikimin në çerekfinale klubit nga Mitrovica.

Kurse në përballjen ndërmjet Kikës dhe Istogut rezultati pas kohës së rregullt ishte 2 me 2. Dhe çerekfinalisti, që ishte Kika, u vendos vetëm pas ekzekutimit të penaltive.

Vendasit u treguan më të mirë në penalti duke fituar ato 3 me 1.

Kurse dje në çerekfinale u kualifikuan Drita, Prishtina, Vëllaznimi dhe Ferizaj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme