Sport

Prishtina nuk po e shijon dominimin në Kosovë

Prishtina nuk po e shijon dominimin në Kosovë

Ndeshjen e shkuar kundër kampionit në fuqi, kurse të radhës, të dielën (nesër), kundër përcjellësit të parë në tabelë. Ky është orari i klubit të basketbollit Z Mobile Prishtina.

Në letër duket javë e ngarkuar për Prishtinën, por në realitet është krejt ndryshe. Prishtina e stërpërforcuar për gara evropiane me gjashtë të huaj dhe me vendorët më të mirë po shkel këdo që po i del përpara. Në fakt, sipas lojtarit më të mirë të Prishtinës, Dardan Berisha, problemi më i madh i skuadrës së tij është të gjejë motivin kur luan në kampionatin e Kosovës, transmeton Koha Ditore.