Sport

WBC-ja urdhëron për rimeç direkt Wilder – Fury

Foto: Reuters
Foto: Reuters
 

WBC-ja ka marrë vendim që të zhvillohet një rimeç direkt ndërmjet Deontay Wilderit dhe Tyson Furyt, raporton Sky Sports.

Fury ishte rrëzuar dy herë në meçin e zhvilluar javën e kaluar në Los Angelos, megjithatë kishte zhvilluar një ndeshje të jashtëzakonshme me shumë analistë që kishin thënë se britaniku ka merituar të fitojë, transmeton Koha.net.