Sport

Mbappe e thërret De Jongun te PSG-ja

 

Kylian Mbappe ka këshilluar mesfushorin e Ajaxit, Frenkie de Jong që t’i bashkohet atij te Paris Saint-Germaini.

De Jong shihet si një prej mesfushorëve me të ardhme të ndritur në futbollin europian dhe një numër klubesh kanë shprehur interesim për të.