Sport

Kosova sot mëson kundërshtarët për eliminatoret e Euro 2020

Kosova sot mëson kundërshtarët për eliminatoret e Euro 2020
Foto: Koha / ilustrim

Sot në mesditë, në orën 12:00, në Dublin të Irlandës do të nisë rrugëtimi për në Euro 2020, pasi do të hidhet shorti për fazën eliminatore të kësaj gare.

Të 55 përfaqësueset evropiane, të ndara në 6 vazo të ndryshme, do të njohin sot kundërshtarët e tyre në rrugën drejt Euro 2020, ndërsa pas shortit do të formohen 5 grupe me 6 skuadra dhe 5 të tjerë me 5 skuadra, shkruan tch.