Sport

Martial tregon se si i ri pëlqente Arsenalin

Martial tregon se si i ri pëlqente Arsenalin

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Anthony Martial, ka treguar se Arsenali ishte skuadra e tij e preferuar si i ri, me Thierry Henryn dhe Nicolas Anelkan mes yjeve që ai preferonte.

“Topçinjtë” ishin të lidhur me transferimin e lojtarit më 2005, por u mposhtën nga “Djajtë e Kuq”. Martiali është në sezonin e fundit në kontratën aktuale në Old Trafford dhe Arsenali përmendet si skuadër që mund ta transferojë nëse dështojnë negociatat për rinovim kontrate.