Sport

Tifozët malazezë refuzojnë t’u bashkohen thirrjeve serbe “Kosova është Serbi”

Tifozët malazezë refuzojnë t’u bashkohen thirrjeve serbe “Kosova është Serbi”
Foto: Reuters
 

Ndeshja e sotme në kuadër të Ligës së Kombeve mes Serbisë dhe Malit të Zi, që dikur ishin një shtet, përfundoi me fitoren 2-1 të vendasve.

Në ndeshje, e vlefshme për Ligën C Grupi 4, si zakonisht nga tifozët serbë, pati thirrje raciste për Kosovën, raporton Koha.net.