Sport

“Goal”: Sa mund të durojë Emery gabimet e Xhakës

“Goal”: Sa mund të durojë Emery gabimet e Xhakës
 

Ndonëse ka treguar shenja përmirësimi këtë sezon, mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, nuk po arrin të shmangë disa gabime që po i kushtojnë “Topçinjve”.

Në një opinion të Chris Wheatley, gazetar i mediumit të njohur sportiv “Goal”, është shtruar pyetja se sa Arsenali dhe trajneri i ri Unai Emery mund të durojnë gabimet e Xhakës.