Sport

Challandes: Nuk do t'i bëj presion lojtarëve për fitore, por presion për lojë më të mirë

Challandes: Nuk do t'i bëj presion lojtarëve për fitore, por presion për lojë më të mirë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është paraqitur sot në konferencë për media në prag të dy ndeshjeve tejet të rëndësishme kundër Maltës dhe Azerbajxhanit.

Challandes ka theksuar se lojtarëve nuk do ti bëjë presion për fitore, por presion për lojë më të mirë se ajo kundër Ishujve Faroe, bën të ditur Federata e Futbollit të Kosovës, transmeton Koha.net.