Ancelotti thotë se PSG-ja mund ta fitojë Ligën e Kampionëve Foto: Reuters

Ancelotti thotë se PSG-ja mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

04 November 2018 18:31

Carlo Ancelotti beson se Paris Saint-Germaini këtë sezon mund ta fitojë Ligën e Kampionëve.

Të martën mbrëma Napoli e pret në shtëpi PSG-në, me të cilën i ndau pikët në ndeshjen e fundit të tyre në Paris 2-2, transmeton Koha.net.

“Është një ndeshje e rëndësishme dhe mund të jetë vendimtare për të dyja ekipet. PSG-ja ka pasur mungesë të përvojes në momente të rëndësishme në Ligën e Kampionëve, por ekipi këtë sezon është më i fort dhe lojtarët kanë më tepër besim. E dinë se mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve këtë sezon”, është shprehur Ancelotti.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme