Sport

Buffoni pritet të debutojë me PSG-në në Ligën e Kampionëve ndaj Napolit

Buffoni pritet të debutojë me PSG-në në Ligën e Kampionëve ndaj Napolit
 

Gianluigi Buffon e ka kryer suspendimin prej tri ndeshjesh në Ligën e Kampionëve, pas kartonit të kuq të marrë sezonin e shkuar sa ishte pjesë e Juventusit.

Tani portieri 40-vjeçar është pjesë e Paris Saint-Germainin dhe pret që të debutojë me ta në Evropë, kur të martën do të ndeshen me Napolin në San Paolo.