Tottenhami i ofron kontratë të re Eriksenit

Tottenhami i ofron kontratë të re Eriksenit

01 November 2018 18:38

Tottenham Hotspuri ka filluar rinovimin e kontratave të yjeve të skuadrës.

Lojtari i radhës, të cilit drejtuesit e klubit synojnë t’ia vazhdojnë kontratën, është ylli danez, Christan Eriksen, transmeton KTV.

Drejtuesit e klubit kanë nisur bisedimet me danezin që ka kontratë me Tottenhamin deri në vitin 2020.

Sipas mediave angleze, londinezët pritet t’i ofrojnë pagë të lartë lojtarit për ta bindur të qëndrojë në Londër.

Interesim për 26-vjeçarin ka shprehur Real Madridi dhe Barcelona.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme