Sport

Flamurtari e Drita fitojnë si mysafirë, Ballkani si vendas

Foto: Koha
 

Në javën e 12-të të Superligës së Kosovës në futboll sot janë zhvilluar tri ndeshje.

Flamurtari ka shënuar fitore si mysafir kundër Ferizajt, me rezultat 3:2, në një ndeshje mjaft interesant dhe me shumë raste. Pjesa e parë i takoi plotësisht ferizajasve, të cilët krijuan shumë raste shënimi, por që arritën të konkretizojnë vetëm njërën prej tyre, atë të minutës së 28-të, kur Florim Bërbatovci shënoi me kokë pas harkimit të Arbër Mones, bën të ditur FFK-ja përmes faqes zyrtare.