Kerberi mposht Osakan në WTA Finals Foto: Reuters

Kerberi mposht Osakan në WTA Finals

24 October 2018 19:12

Tenistja gjermane Angelique Kerber ka mposhtur japonezen Naomi Osaka në WTA Finals të mërkurën.

30-vjeçarja gjermane triumfoi me 2:1 në sete (6:4, 5:7 dhe 6:4), ndërsa ka një fitore nga dy ndeshjet në Grupin e Kuq, transmeton Koha Ditore.

Kerber kishte humbur ndeshjen e parë ndaj Kiki Bertensit, por me fitoren ndaj Osakas ka mbajtur gjasat që të kaloj në gjysmëfinale të WTA Finals.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme