Sport

Fitojnë Drita dhe Drenica

Foto: Ilustrim
 

Drita ka mposhtur Ferizajn në shtëpi me rezultat 2 me 0 për të siguruar një ngjitje të lehtë në Superligën e Kosovës, derisa Drenica ka mposhtur Lirinë me rezultat minimal.

Drita me këtë fitore kalon në pozitën e pestë ndërsa drenicasit një pozitë më lartë se kampioni aktual.