Sport

Icardi: Interi është shtëpia ime, po punojmë në vazhdimin e kontratës

Icardi: Interi është shtëpia ime, po punojmë në vazhdimin e kontratës
Foto: Reuters
 

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi ka thënë se Intëri është shtëpia e tij dhe nuk do të largohet, derisa ka konfirmuar se është në proces puna për vazhdimin e kontratës.

Sulmuesi i Interit ka klauzolë largimi prej 110 milionë euro që është valide për klubet e huaja, jo italiane, në dy javët e para të korrikut, dhe klubi është duke punuar që ta rrisë klauzolën ose ta heqë krejt atë, derisa Icardit do t’i ofrojë kontratë të përmirësuar, transmeton Koha.net.