Sport

Prishtina reagon ndaj skandalit të trukimeve të ndeshjeve

 

Klubi i Prishtinës ka reaguar ndaj skandalit të trukimeve të ndeshjeve në futbollin e Kosovës, duke kërkuar nga FFK-ja që ta përballojë presionin dhe ta menaxhojë situatën e krijuar pas publikimit të videos.

“FC Prishtina është detyruar t’i përgjigjet interesimit të madh të medieve dhe adhuruesve të shumtë të klubit rreth skandalit të ndodhur në futbollin kosovar, i publikuar sot dhe të përcjella nga të gjitha mediet tjera ku konstatohet ‘viktimizimi’ i FC Prishtinës”, thuhet në reagimin e klubit nga kryeqyteti.