Showbiz

Shakira do të paguajë 7.5 milionë euro në rastin ku akuzohen për evazion fiskal

Foto: EPA
 

Ylli i muzikës pop Shakira ka arritur marrëveshje me prokurorët spanjollë për të zgjidhur rastin ku akuzohej për evazion fiskal, raporton “BBC”.

Këngëtarja ka paguar gjobë 7.5 milionë euro, ndërsa prokurorët fillimisht kishin kërkuar dënim me burgim prej tetë vjetëve dhe gjobë prej 23.8 milionë euro nëse shpallet fajtore.