Showbiz

Beyonce rikthehet në skenën muzikore, fansat e mirëpresin

 

Këngëtarja e famshme amerikane, Beyonce, e bëri të ditur lajmin e fillimit të turneut të saj të shumëpritur, i cili e promovon albumin e shtatë të incizuar në studio të këngëtares, “Renaissance”. Njëkohësisht, me këtë lajm ajo e shënoi fillimin Muajit të Historisë së Afrikano-Amerikanëve.

Albumi i cili u lansua në muajin korrik është një homazh për kulturën ‘’queer’’ afro-amerikane. Këngët e zhanrit disko, baladat shpirtërore dhe tekstet më tendencioze, vijnë të përmbledhura në albumin “Renaissance’’.