Showbiz

Filmi “80 For Brady” e ekranizon pasionin e grave në moshë për futbollin

Foto: AP/Associated Press
 

Kur po e konsideronte rolin protagonist në filmin “80 For Brady”, që i dedikohet sportit, shoqërisë dhe yllit të futbollit amerikan, Tom Brady, aktorja veterane e Hollywoodit, Sally Field, tha se një prej faktorëve që e bindi të përfshihet në këtë projekt ishte fakti se ai i nderonte gratë në moshë të cilat e dashurojnë sportin.

“Mendoj se njerëzit e nënvlerësojnë audiencën e madhe të grave të moshuara, jo vetëm për film por edhe për sport. Unë jam një tifoze e madhe e sporteve dhe në këtë film gjithçka kishte të bënte me miqësinë dhe sportin dhe gratë e moshuara që bëjnë gjithçka për ta parë Tom Bradyn duke luajtur”, tha aktorja në premierën e filmit në Los Angeles.