Showbiz

Aktorja që humbi mundësinë ta takonte Princeshën Diana sepse i duhej të shkonte në banjo

Jamie Lee Curtis e kishte humbur mundësinë që ta takonte princeshën Diana për shkak se ishte në banjo.

Aktorja 64-vjeçare po xhironte filmin “Ferce Creatures” në vitin 1995 kur Diana - e cila vdiq në një aksident automobilistik dy vjet më vonë në moshën 36-vjeçare - erdhi për të vizituar ekipin me Princin William dhe Princin Harry, pordDyshja nuk patën kurrë mundësinë të takoheshin sepse Jamie ishte larguar nga grupi për një pushim.

"Atë ditë na kishin thënë se Princesha Diana dhe fëmijët e saj do të vinin për vizitë dhe unë e admiroja aq shumë. Ne xhiruam gjatë gjithë mëngjesit dhe kur bëmë një pushim çaji, për mua ishte një pushim për urinim. Unë jam në dhomën time të zhveshjes duke urinuar kur pati një trokitje në derë, ‘Princesha Diana është këtu’", ka kujtuar ajo.

Ylli vazhdoi duke shtuar se ajo mendonte se ishte e papërshtatshme të vraponte pas Dianës kur ajo u kthye në set, kështu që në vend të kësaj i shkroi asaj një letër dhe ia dërgoi Pallatit Kensington dhe madje mori një përgjigje.

Duke folur në “Time to Walk”, ajo shtoi: “Thuhej: ‘Më vjen shumë keq që nuk arritëm të takohemi. Mezi prisja pasi ju admiroj shumë. Fatkeqësisht, natyra thirri dhe ata nuk më japin shumë pushime, kështu që zgjodha natyrën mbi ty, duke mos ditur që do të arrije pikërisht në atë moment. Më vjen shumë keq dhe thjesht mendoj se je e shkëlqyeshme. Urimet e mia më të mira, Jamie.’ Ditën tjetër, mora një letër të dërguar nga Pallati Kensington nga Princesha Diana, duke thënë: 'Më vjen shumë keq që nuk arrita të të takoj gjithashtu. Unë ju admiroj dhe e kuptoj plotësisht kur na thërret natyra. Sigurisht, ju duhet ta zgjidhni atë. Shpresoj se do të kemi një mundësi në jetën tonë për t'u takuar. Urimet më të mira gjithmonë.' Ishte thjesht një letër e bukur, të cilën e kam ende”, ka përfunduar ajo.