Showbiz

Hailey Bieber paditet për shfrytëzimin e emrit “Rhode” për brendin e saj

Foto: AP/Associated Press
 

Hailey Bieber dhe brendi i saj, janë në telashe me ligjin.

Modelja e njohur amerikane e cila më 15 qershor e lansoi linjën e produkteve të bukurisë, “Rhode”, është paditur për shkelje të markës tregtare nga një kompani 8-vjeçare e modës me të njëjtin emër. Lajmin e bëri të ditur ueb faqja për të famshëm “TMZ”.