Showbiz

Zbulohet data e ceremonisë “Oscars 2023”

 

Ceremonia prestigjioze Oscar do të mbahet në mars vitin e ardhshëm.

Pas ceremonisë së këtij viti të çmimeve Oscar, ku me shuplaka e Will Smithit ndaj Chris Rockit bëri bujë, Oscar do të kthehet më 12 mars dhe do të organizohet në Teatrin Dolby në Hollywood, Kalifornia, raportoi NME të shtunën.