Showbiz

Rita Ora flet për sakrificat e të qenit yll i muzikës pop

Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtarja me prejardhje kosovare dhe famë botërore, Rita Ora, ka folur hapur për vështirësitë që vijnë me famën duke insistuar se të qenit yll i muzikës pop, kërkon shumë sakrificë dhe net pa gjumë, raportoi të hënën portali “Music News”.

Ylli i hitit “Anywhere”, e cila sukseset e para në muzikë i shënoi në vitin 2012 me hitin “Hot Right Now” të realizuar në bashkëpunim me DJ Fresh, e pranon se ka shumë përparësi që vijnë me të qenit një personazh i famshëm dhe i suksesshëm, por çdo person me aspirata për t’u bërë këngëtare duhet ta kuptojë gjithashtu se do t’i humbasë shumë gjëra nga jeta e përditshme, si koha me familjen dhe një jetë stabile në shtëpi.