Showbiz

Vdiq disenjatori ikonik i modës Thierry Mugler

 

Disenjatori i famshëm francez, Thierry Mugler, kreacionet dramatike të së cilit janë veshur nga yjet e showbizit si, Madonna, Lady Gaga dhe Cardi B, ka vdekur në moshën 73-vjeçare.

Ikona e modës vdiq të dielën derisa lajmi u bë i ditur përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Instagram.