Showbiz

Vdiq në moshën 91-vjeçare këngëtarja braziliane e sambas, Elza Soares

Foto: AP
 

Këngëtarja braziliane e sambas, Elza Soares, vdiq në shtëpinë e saj në Rio de Zhaneiro të enjten pasdite, thanë familjarët në llogarinë zyrtare të artistes në Instagram. Ajo ishte 91 vjeç.

Këngëtarja “lëvizi botën me zërin e saj, forcën dhe vendosmërinë e saj”, thanë ata, duke shtuar se ajo “do të jetë përgjithmonë në historinë e muzikës dhe në zemrat tona dhe të mijëra fansave në mbarë botën”.