Showbiz

Bebe Rexha shkëlqeu në shoun e Jimmy Fallonit, “That’s My Jam”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtarja me prejardhje shqiptare dhe famë botërore, Bebe Rexha, u shfaq në episodin e fundit të emisionit me lojëra muzikore, “That’s My Jam”, që prezantohet nga ylli televiziv Jimmy Fallon. Në këtë shou ajo e mundi lehtësisht konkurrencën me interpretimin qesharak por njëkohësisht impresionues të këngës së yllit Rihanna, “Only Girl (In the World).”

Bebe e cila garonte krahas yjeve Anthony Anderson, T-Pain dhe Ryan Tedder, u përzgjodh të luante në rubrikën “Nonsense Karaoke” ku konkurrentët duhet ta interpretojnë një hit të njohur, por teksti i këtyre këngëve është zëvendësuar me fjalë qesharake dhe komplet absurde.