Showbiz

Muzika shqipe rrëmben TikTok-un

Foto: AP/Associated Press

Rrjeti më i madh social TikTok që shumë shpejtë është shndërruar në adresën më të pëlqyer të njerëzve për të ndarë video të shkurtra kreative me publikun anembanë botës, edhe një herë pushtohet nga muzika shqipe më saktësisht vallëzimi ynë tradicional.

Së fundmi, personalitete të shumta që kanë miliona ndjekës në këtë aplikacion i kanë ndarë videot e realizuara ku shihet duke vallëzuar me tingujt e muzikës sonë, e të cilat duken shumë argëtuese dhe të bukura.

Edhe këngëtarja me prejardhje kosovare dhe famë botërore, Rita Ora, nuk i ka rezistuar kësaj sfide dhe e ka realizuar versionin e saj të videos e cila është shikuar dhe shpërndarë nga shumë persona. Kështu, vëmendja e kulturës, muzikës, vallëzimit shqiptarë nuk po anashkalohet edhe nga njerëzit në çdo cep të globit, falë trendëve në rrjetet sociale.

 

@ritaora I had to...my faves I follow @miantwins inspired me ?? all the way baby! #fyp #foryoupage ♬ original sound - Sxsryion21 ❧

 

 

@miantwins

??????

♬ original sound - Sxsryion21 ❧

 

 

@markellwashington1 Thank you @miantwins for showing me and @noahbeck ♬ original sound - Sxsryion21 ❧