Showbiz

Joshua Malina po kërkon anulimin e Mel Gibsonit në Hollywood

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Aktori i njohur amerikan, Joshua Malina, po i kërkon Hollywoodit që ta anulojë aktorin dhe regjisorin veteran, Mel Gibson.

Ish-ylli i serialit “The West Wing” po e kritikon industrinë e filmit që vazhdon ta angazhojë në projekte 65-vjeçarin Gibson, pavarësisht komenteve të kaluara antisemitike. Ai thotë që pavarësisht faktit se e vlerëson punën e kaluar të aktorit të filmave “Lethal Weapon”, mendon se tani nuk është e nevojshme që t’i jepen mundësi që karriera e tij të vazhdojë të lulëzojë.