Showbiz

Platforma kineze e transmetimit akuzohet për kopjim të “Squid Game”

 

Youku, faqja kineze e transmetimit në internet, është akuzuar për plagjiaturë të serialit “Squid Game” në Netflix.

Platforma promovoi një shfaqje të re të titulluar “Squid's Victory”, duke përdorur një poster që i ngjan shumë ikonografisë, duke përfshirë simbolet e rrethit rozë dhe trekëndëshit, të përdorur në hitin e Koresë së Jugut të Netflixit.