Showbiz

Ariana Grande po i inkurajon njerëzit të vaksinohen

Foto: AP
Foto: AP
 

Ylli i njohur i muzikës, Ariana Grande, e ka marrë vaksinën kundër COVID-19 dhe tani po u bënë thirrje edhe të tjerëve të vaksinohen, në mënyrë që të mbrohen nga variantet e reja të këtij virusi, që i mori jetën miliona njerëzve anembanë botës.

Këngëtarja e hitit “Positions” e postoi një fotografi në Instagram të përcjellë me një mesazh, përmes së cilit në mënyrë të qetë e të butë u bëri thirrje njerëzve të vaksionohen dhe ta mbrojnë veten dhe të tjerët nga COVID-19, pasi ende nuk jemi krejtësisht jashtë rrezikut dhe pandemia e koronavirusit po vazhdon të shkaktojë viktima.