Showbiz

Disa filma hollywoodian janë pjesë e programit të festivali të Venecies

 

Organizatorët e Festivalit të filmit në Venecie e kanë zbuluar listën e filmave pjesëmarrës për edicionin e sivjetmë të kësaj ngjarjeje kinematografike, e cila do të përcjellët me premierat botërore të disa filmave të shumëpritur nga publiku mbarë botëror, si “Dune” dhe “Last Night in Soho”.

Po ashtu në kuadër të këtij festivali, premierën në shtator do ta shënojë edhe projekti i ri i aktorëve, Matt Damon, Jodie Comer dhe Adam Driver, “The Last Duel”. Që të tre filmat e lartpërmendur do ta shfaqen jashtë konkurrencës për çmimin kryesor të festivalit, “Luani i Artë”.