Showbiz

Swifti e feston përvjetorin e parë të albumit

 

Një vit pasi befasoi botën me albumin e saj të tetë, “Folklore”, Taylor Swift u dhuroi fansave një dhuratë të papritur për përvjetor të shtunën. Për kënaqësinë e miliona fansave, fituesja e 11 çmimeve “Grammy” publikoi versionin “origjinal” dhe orkestral të këngës “The Lakes”.

“Ka kaluar një vit qëkur kemi ikur nga bota reale së bashku dhe e kemi imagjinuar veten me pemë të larta dhe ajër të kripur. Aty ku ju lejohet të vishni këmisha nate me dantella që ju bëjnë të dukeni çdo ditë si një fantazmë viktoriane dhe askush nuk do t’ju shikojë, sepse thjesht nuk është askush aty. Jeni vetëm ju dhe kabina juaj imagjinare, dhe historitë që bëni për ta kaluar kohën”, ka thënë ajo.