Showbiz

Vdiq në moshën 85-vjeçare aktori Robert Downey

Foto: AP
 

Kineasti dhe aktori i famshëm Robert Downey ka vdekur në moshën 85-vjeçare.

Djali i tij, aktori Robert Downey Jr., e ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në Instagram, duke njoftuar se i ati ka vdekur të martën që shkoi, derisa po flinte në shtëpinë e tij në New York.