Showbiz

Dev Patel me performancë të shkëlqyer në filmin e ri “The Green Knight”

 

Trileri zyrtarë i filmit “The Green Knight” tashmë është publikuar, dhe fansat nuk kanë ngurruar ta shprehin entuziazmin e tyre për këtë projekt, në rrjete të ndryshme sociale.

Filmi vjen me regji të David Loweryt, dhe në rolet kryesore i sjell aktorët Dev Patel në rolin e nipit kokëfortë të Mbretit Arthur, Sean Harris, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sarita Choudhury, Katie Dickie, Barry Keoghan dhe Ralph Ineson.