Showbiz

Së shpejti lansohet albumi i parë postmortum i reperit DMX

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Albumi i parë postmortum i reperin DMX, “Exodus”, do të lansohet në fund të kësaj jave.

Reperi ledgjendar emri i vërtetë i së cilit ishte Earl Simmons, vdiq më 9 prill në moshën 50-vjeçare. Ai fillimisht ishte hospitalizuar si pasojë e sulmit në zemër të shkaktuar nga mbidoza, dhe për një javë qëndroi në kujdesin intensiv.