Showbiz

U ndanë çmimet “Academy of Country Music Awards”

U ndanë çmimet “Academy of Country Music Awards”
 

Maren Morris ishte ndër fitueset kryesore të ceremonisë së sivjetme “Academy of Country Music Awards”, duke i rrëmbyer dy shpërblime.

Këngëtarja 31-vjeçare ishte nominuar në gjithsej gjashtë kategori të ceremonisë e cila u mbajt të dielën mbrëma në Nashville, por arriti ta rrëmbejë çmimin “Artistja më e mirë e vitit” për të dytin vit me radhë, dhe hiti i saj “The Bones” u shpall “Kënga më e mirë e vitit”.