Showbiz

Morgan Freeman protagonist i filmit “Vanquish”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

“Vanquish” titullohet filmi i ri i aktorit Morgan Freeman.

Ylli i shpërblyer me Oscar së shpejti e shënon rikthimin në ekran me një film të zhanrit aksion dhe triler, ku ai e portretizon një polic të pensionuar dhe të paralizuar, i cili pasi ia kidnapon vajzën, e shantazhon kujdestaren e tij për të marrë hak ndaj ish-partnerëve policorë dhe për ta spastruar qytetin nga kriminelët.