Showbiz

Lana Del Rey e ka incizuar një album me muzikë country

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i hitit “Video Games”, Lana Del Rey, e ka realizuar një album me muzikë country.

Këngëtarja e cila pret skepticizëm nga ana e publikut rreth ndryshimit të zhanrit muzikor me këtë projekt, i ka realizuar disa këngë ‘cover’ të muzikës country të cilat i ka përmbledhur në një album, si dhe një përmbledhje tjetër të këngëve folklorike të cilat pritet t’i lansojë së shpejti.