Showbiz

“Spotify” publikon listën e artistëve më të dëgjuar të vitit 2020

 

Billie Eilish, The Weeknd, Bad Bunny dhe Dua Lipa, janë në mesin e artistëve më të dëgjuar në “Spotify”, për vitin 2020.

Në të dhënat vjetore të publikuara nga kjo platformë muzikore në mëngjesin e së martës, u bë e ditur se artisti më i dëgjuar në “Spotify” është Bad Bunny, muzika e së cilit është shkarkuar më shumë se 8.2 miliardë herë brenda vitit.