Showbiz

Rita Ora nesër feston ditëlindjen e 30-të

 

Të enjten më 26 nëntor, Rita Ora, e shënon ditëlindjen e 30-të.

E lindur në Kosovë në vitin 1990, Ora u bë e famshme me lansimin e këngës “Hot Right Now” në vitin 2012, e cila menjëherë arriti të pozicionohet në vendin e parë të toplistave muzikore në Britani të Madhe. Në fund të vitit, këngëtarja e lansoi edhe albumin e saj debutues të titulluar “Ora”, dhe tri këngë të tjera të cilat po ashtu shënuan suksese nëpër toplistat muzikore, transmeton Koha.