Showbiz

“Wonder Woman 1984” vjen nëpër kinema dhe platformën HBO Max, më 25 dhjetor

“Wonder Woman 1984” vjen nëpër kinema dhe platformën HBO Max, më 25 dhjetor
 

Filmi me superheronj, “Wonder Woman 1984”, do të debutojë në kinematë e Amerikës dhe në platformën digjitale HBO Max, më 25 dhjetor në ditën e Krishtlindjeve, një plan i pazakontë i lansimit i nxitur nga pandemia e koronavirusit.

Studioja filmike “Warner Bros.” përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se filmi i shumëpritur i regjisore Patty Jenkins, do të fillojë së shfaquri nëpër kinematë jashtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke filluar nga 16 dhjetori, transmeton Koha.