Showbiz

Harvey Weinstein dyshohet të jetë infektuar sërish me koronavirus

 

Moguli i turpëruar i filmit, Harvey Weinstein, i cili aktualisht gjendet në burg pasi është dënuar për krim seksual të shkallës së parë dhe përdhunim të shkallës së tretë, besohet se është prekur sërish nga COVID-19.

Sipas burimeve të uebfaqes “TMZ”, Weinstein është në gjendje të keqe dhe po vuan nga disa probleme shëndetësore. Thuhet se ai është vendosur në izolim për 72 orë, dhe nëse testi për koronavirus del pozitiv, ai do të duhet të zhvendoset nga burgu në spital, transmeton Koha.