Showbiz

“Folklore” i Taylor Swift, albumi i parë i 2020-s me mbi një milion kopje të shitura

 

“Folklore”, është rikthyer në pozitën e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke u bërë albumi i parë që ka shitur më shumë se një milion kopje gjatë vitit 2020.

Albumi i tetë i yllit të njohur të muzikës ishte incizuar gjatë karantinës dhe ishte publikuar si befasi për fansat në muajin gusht. Albumi më i vlerësuar nga kritika i karrierës së saj pritet që të nominohet për disa çmime “Grammy” muajin e ardhshëm.